גוטמן מהנדסים | יניב גוטמן: ייעוץ הנדסי, מהנדס קונסטרוקציה, מבני פלדה

תוכניות קונסטרוקציה

תכניות אדריכלות מבטאות את פונקציונליות ועיצוב המבנה אך המבנה מורכב מהיבטים ותחומים רבים לפי יעוד המבנה. המערכת במבנה המיועד לתעשייה שונות מהמערכות במבנה מגורים. האדריכל מרכז את דרישות הלקוח והיועצים ומתאם ביניהם.
 
כל מבנה מתחיל בשלד (יסודות, רצפה, עמודים ותקרות), ולצורך בנייתו המבצע (קבלן) צריך לדעת את סוג הביסוס (יסודות עמוקים – כלונסאות או יסודות רדודים – פלטות/רפסודה), מיקום היסודות, סוג הרצפה, מידת העובי שלה, סידור הברזל, מיקום העמודים ופרטיהם, סוגי התקרות וההנחיות ההנדסיות לביצוע.
 

תוכניות הקונסטרוקציה טובות מכילות את כל הפרטים שהקבלן צריך מבלי להשאיר לו שיקול דעת לגבי פרטים קונסטרוקטיביים הקובעים את יציבות המבנה ועמידותו לאורך זמן.
במהלך ביצוע השלד, ולאחר סיומו מבצעים את חיפוי המבנה (קירות על סוגיהם השונים, חלונות, דלתות), מערכות אינסטלציה חשמל וכו' לפי סוג הבניין ושלב ה"גמרים" (טיח, צבע,  התקנת חלונות, דלתות, מטבחים, קירמיקות, שירותים, שיש, תאורה, ריהוט וכדומה).

גוטמן מהנדסים | תכנון קונסטרוקציות: תכנון מבני פלדה - ייעוץ הנדסי
גוטמן מהנדסים | תכנון קונסטרוקציות: תכנון מבני פלדה - ייעוץ הנדסי

להבדיל מתהליך הבנייה שנבנה מן היסודות למעלה, תהליך התכנון מתחיל מהתקרה העליונה ביותר ויורד למטה עד ליסודות. על מהנדס הקונסטרוקציה לייצר סכמות קונסטרוקטיביות ראשוניות ולהוריד עומסים דרך כל הקומות ליסודות, כשבהמשך מגדילים רזולוציה בתכנון שאר האלמנטים הקונסטרוקטיביים ופרטי זיון (סידור הברזל).

תכנון הנדסי כולל פירוט אלמנטים קונסטרוקטיביים הכוללים: יסודות, רצפות, עמודים, קורות ותקרות. כל מבנה צריך תכניות מדויקות לביצוע ופיקוח על שלבי הבנייה של אלמנטים אלה.

לקריאה נוספת

גוטמן מהנדסים: עונת השיפוצים בעולם הבנייה

עונת השיפוצים

עונת השיפוצים רבים מאתנו ניצלו את התקופה האחרונה לעבודות שיפוץ דירה או ריענון הנכס – מי בשביל השינוי וההתחדשות ומי בשביל שדרוג והשבחת הנכס. כמומחים

להמשך קריאה »