גוטמן מהנדסים | יניב גוטמן: ייעוץ הנדסי, מהנדס קונסטרוקציה, מבני פלדה

ייעוץ הנדסי

פונים אלינו בבקשה לייעוץ הנדסי וחוות דעת קונסטרוקטור במגוון מקרים של בעיות, נזקים או שינויים במבנים קיימים. אנחנו מגיעים אל האתר, רואים את המבנה ומחפשים פתרונות אופטימליים לאתגרים בשטח.

במקרים של שיפוץ מבנים חובה לפנות לייעוץ הנדסי לפני כל שינוי במבנה, על מנת שלא יפגע השלד ויציבות המבנה. לדוגמא מהנדס קונסטרוקציה יכול לומר איזה עמודים ניתן להסיר ואיזה

במידה ורוצים לעשות שינויים במבנה קיים, מהנדס הקונסטרוקציה יודע לתת פתרונות הנדסיים לשינוי הרצוי מבלי לפגוע ביציבות ועמידות המבנה. לדוגמא הוספת קומות, פתיחת פתחים בתקרות, הסרת עמודים, פתיחת קירות חוץ ופנים, חפירה מתחת למבנה קיים ועוד.

במקרה של נזקים אשר נגרמו למבנים (לדוגמא שקיעה של יסודות המבנה, נזקים בעקבות רטיבות, נזקי שריפה ופגיעות מכניות בקורות ובעמודים) ייעוץ קונסטרוקטיבי נדרש על מנת לתת מענה להמשך תקינות המבנה ללא סיכון המשתמשים בו. 

גוטמן מהנדסים | מהנדס בניין, הנדסת בניין, מהנדסי בניין, ייעוץ הנדסי
גוטמן מהנדסים | מהנדס בניין, הנדסת בניין, מהנדסי בניין, ייעוץ הנדסי

ניסיון השטח הרחב, היצירתיות והראייה המרחבית של יניב מאפשרים לנו לתת מגוון פתרונות הנדסיים קונסטרוקטיביים אפשריים לכל בעיה.

אישור קונסטרוקטור ניתן למבנה תחת שני מקרים: 

  1. שהמתכנן (מהנדס קונסטרוקציה) תכנן את המבנה, וביצע פיקוח עליון בזמן בנייתו. כלומר הגיע לאתר בעת הבניה ובדק כי העבודה מתבצעת בשטח לפי הנחיותיו.
  2. קונסטרוקטור מאשר מבנה קיים (שלא תכנן אותו) על ידי בדיקת יציבותו ועמידתו בתקני הבנייה השונים. לעיתים חוות דעת קונסטרוקטור יכולה להימסר רק לאחר בדיקת תוכניות המבנה המקוריות וחישובים קונסטרוקטיביים (חישובים סטטיים וחישובים דינמיים לצורך בדיקת עמידות המבנה ברעידות אדמה).

סיפורים מהשטח

גוטמן מהנדסים: עונת השיפוצים בעולם הבנייה

עונת השיפוצים

עונת השיפוצים רבים מאתנו ניצלו את התקופה האחרונה לעבודות שיפוץ דירה או ריענון הנכס – מי בשביל השינוי וההתחדשות ומי בשביל שדרוג והשבחת הנכס. כמומחים

להמשך קריאה »